carat_cubd1253a0
CARAT CUBD1253A0 Premium grinding head for brick 125 x 22.23 mm
83.40 tax incl.
On stock, immediately available.
Product description:
  • Dustec grinding head premium, brick type
  • High quality, very long service life
  • Double row of segments
  • For grinding soft, sandy types of stone
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 125 mm
  • Connection size: 22,2 mm
  • Connection type: Bore
  • Segment height: 4 mm
  • For material: Stone
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452998878
  • Supplier number: CARAT CUBD1253A0
(disc) diameter
125 mm
Connection size
22,2 mm
Connection type
Bore
Segment height
4 mm